КЗО "Магдалинівський навчально - реабілітіційний центр" ДОР"

 






Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія

Урок-тренінг. Людина і здоровя

Мета: Закріплювати знання дітей про значення здоров’я для навчання, спілкування, праці; правила поведінки щодо профілактики інфекційних хвороб; використовувати набуті гігієнічні навички у повсякденному житті.

Розвивати мислення, зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас.

Виховувати бережливе, дбайливе ставлення до свого здоров’я, регулярно займатися фізичними вправами.

 

 Обладнання: плакат з прислів’ями, плакат «сонце без промінців», тестові завдання.

Хід уроку-тренінгу

Вступна частина

1. Знайомство:

Всі сидять у колі. Починає вчитель, за ним по черзі всі учні. Продовжити фразу: «Мене звати…, я не хворію, бо …»

 

2. Нагадування правил.

Сьогодні ми підведемо підсумок тих уроків, на яких ми говорили про здоров’я, хвороби, складові здоров’я людини, що потрібно робити для збереження здоров’я, як боротися з хворобами.

Давайте згадаємо яких правил ми дотримувалися на протязі вивчення цих тем:

- бути позитивним;

- говорити по черзі;

- говорити повними відповідями;

- активно працювати;

- кожна думка має свого автора.

 

3. Очікування.

Вчитель: «Сьогодні ми закріпимо свої знання про здоров’я»

Роздати смужки паперу жовтого кольору (промінці). Кожен учень пише на смужці своє ім’я та озвучує свої очікування від уроку. (смужки наклеїти внизу плакату).

Основна частина

1. Мозковий штурм

- «Що означає бути здоровим?»

Відповіді дітей (не хворіти, мати гарний настрій, бути активними тощо)

 

2. Робота в малих групах

Об’єднання дітей у 3-групи.(сонечко, дощик, вітерець)

Завдання групам попрацювати з тестами і знайти правильні відповіді:

1-гр. «Сонечко»

* Чистити зуби треба

А) вранці    Б) в обід    В) вранці і ввечері

     * Митися з милом треба:

     А) раз на місяць  Б) раз на тиждень    В) кожного дня

2-гр. «Дощик»

* Гігієна – це:

А) відпочивати на свіжому повітрі    Б) доглядати за тілом    В) корисна їжа

* Бути охайним – це

А) вчасно приходити на урок    Б) митися     В) слідкувати за соєю зовнішністю

3-гр. «Вітерець»

* Щеплення роблять, щоб:

А) захворіти     Б) захиститися від небезпечних хвороб

* Корисна їжа –це:

А) чіпси   Б) фрукти та овочі    В) жуйки

Кожна команда дає відповіді.

 

3. Колективна робота

Опрацювання плакатів «Я росту здоровим», «Здорове харчування», «Бюро здорових послуг». Діти аналізуючи плакати дають відповіді на запитання «Щоб бути здоровим треба…»

Учні читають прислів’я «Здоров’я – найдорожчий скарб», «Разом грати – хвороби забувати», «Веселим будеш – здоров’я здобудеш» і пояснюють, як вони їх розуміють.

 

4. Руханка

Якщо хочеш бути здоровим , роби так(руки вгору)

Якщо хочеш бути здоровим , роби так( руки вниз)

Якщо хочеш бути здоровим , посміхнись і будь бадьорим

Якщо хочеш бути здоровим , роби так (повороти вправо, вліво)

Якщо хочеш бути здоровим , дихай так ( вдихати носом, видихати ротом)

Якщо хочеш бути здоровим , роби так ( крокують на місці)

І будь здоровим!

 

5. Запитання і відповіді

- Як ви щоденно піклуєтесь про своє здоров’я?

- Для чого організму потрібні вітаміни?

- Навіщо займатися спортом?

Заключна частина

 

1. Вправа «Релаксація»

Вчитель: «Заплющить очі і уявіть, що ви знаходитесь у лісі. Кругом трава зелена-зелена, дерева таємниче шумлять, пташки співають. А на галявині ростуть сунички. Ось дозрівають ягідки, а далі ще одна, і ще одна.

Ви роззулися і босими ногами доторкнулися до трави. Травичка ніжно лоскоче ноги. На душі стає спокійно….»

 

2. Зворотній зв’язок

Вчитель:

Давайте підведемо підсумок нашого заняття. Повернемося до ваших стрічок-очікувань. Чи справдилися вони? Чи навчилися правилам збереження здоров’я? Чи запам’ятали що допомагає залишатися здоровими людьми?

Якщо так, то кожна ваша стрічка стане яскравим промінчиком та засяє наше тепле й привітне сонечко.

( учні прикріплюють стрічки з іменами біля сонечка)

 Вчитель:

Здоров’я – основа усього на світі,

Здоровими бути бажають всі діти,

Для цього потрібно щоденно вмиватись,

Робити зарядку і тепло вдягатись.

Себе гартувати водою і сонцем,

І солодко спати з відкритим віконцем,

І їсти усе, що на стіл подають,

Бо страви нам росту і сил додають.

 

3. Прощання.

Діти стають в колі, по черзі кладуть один одному руку на плече та промовляють:

«Я тобі бажаю, щоб…»